
Ja, det ER faktisk mulig å lage en lett og mager sjokoladekake, som likevel er KJEMPEGOD! Denne sjokoladekaken er myk og litt fuktig i konsistensen og har nydelig sjokoladesmak. Du kan tilsette litt hakkede valnøtter hvis du ønsker. Se også oppskrift på "Konfektkake med kesam".
3 egg
2 dl sukker
1,5 dl hvetemel
1 ts bakepulver
2 ts vaniljesukker
1 dl kakao
3 dl kesam (mager type)
50 g valnøtter (kan sløyfes)
Pynt:
melisdryss
Pisk egg og sukker til eggedosis. Sikt i det tørre. Rør i kesam, og bland godt med en stålvisp, slik at du får en klumpfri kakedeig. Tilsett hakkede valnøtter til slutt (nøttene kan sløyfes).
Ha deigen i en rund kakeform (24 cm i diameter) med bakepapir i bunnen. Stek kaken midt i ovnen ved 200°C i ca 30 min. Kaken skal fortsatt være litt fuktig i midten. Avkjøl kaken helt i formen.
Løsne kaken fra formen med en skarp kniv. Ta kaken ut av formen og fjern bakepapiret. Sett kaken på et passende fat og sikt over melis rett før servering.
Kaken kan fryses.
Velkommen til mitt søte kakeparadis! Jeg har bakt og samlet kakeoppskrifter hele livet. Her på Det søte liv viser jeg deg samlingen min med bakst og deilige kaker i alle slags varianter, lekker konfekt og nydelige desserter. Det søte liv inneholder 4214 oppskrifter! Alt er testet ut, bakt og smakt av meg. Alle oppskriftene er garantert gode og enkle å få til. Jeg håper du lar deg friste!
Jeg deler jevnlig ut flotte giveaways, så det lønner seg å følge med! Det søte liv har 300.000+ følgere på Facebook. Du finner meg på Instagram som @kristine_lifeissweet.
Kos deg med bakingen og smakingen!
lig hilsen Kristine
Brukere online: 2115
Brukere i dag: 32489
Brukere siste 7 dager: 187648
© 2004 - 2019: Det søte liv. Med alle rettigheter.
1 kommentarer
Hei. Hvor mange kalorier i
Hei. Hvor mange kalorier i denne?
Skriv ny kommentar